Vítejte…

Milí čtenáři, vítejte na mém blogu!

Hlavním tématem tohoto blogu je homeopatie. Ráda bych vás seznámila s krásou této ušlechtilé metody a mojí nejlepší kamarádky. Já už bez ní neumím existovat.

Mnoho lidí se mě ptá:  „Co to je ta homeopatie? To jsou jako bylinky?

No popravdě, jsou to i bylinky, ale nemyslím tím fytoterapii. To je jiná užitečná metoda léčení. Spíš se některé bylinky, které běžně známe z čajů, sirupů a obkladů, zpracovávají také do homeopatické podoby.

Jiní skeptici zase na první dobrou prohlásí: „To nemůže fungovat. Není tam ani jedna účinná molekula.

Hmm není, a vlastně v to doufám. Jinak by to v mnoha případech používaných homeopatik mohl být celkem prů…

Takový přístup rozhodně nevyvracím. Každý je odpovědný sám za sebe a nejspíš má dotyčný jinou cestu. Třeba ho životní strasti někdy zavedou jiným směrem a nakonec se potkáme i u samotného homeopatického vyšetření. Anebo taky ne. Nyní však pro něj evidentně není ten správný čas.

Pokud však skeptik diskutovat chce, pravím: „Nevím, jak to může účinkovat, ale prostě to funguje, a hlavně bez molekuly. Jsem toho svědkem opakovaně u dětí, zvířat, dospělých. Větší evidenci už asi nepotřebuji.“

Třeba měl Paracelsus jednoduše absolutní pravdu, když napsal, že jed od léku odlišuje pouze podávané množství. To my si k tomu jen přidáváme to bé, že to podávané množství musíme změřit. Jinak to mozek ne a ne přijmout.

Nemůže být prostým faktem pouhá skutečnost, že zatím nemáme přístroje, které ty účinky změří? Ale i na tuto otázku si prosím každý odpovězte sám.

Drazí, uvítáním jsem vám přichystala více otázek, než odpovědí. Přesto se neváhejte ptát. Slibuji, že se v dalších článcích polepším a poměr otázek k odpovědím bude výrazně ve prospěch odpovědí.

Krásný den všem.

Micha

Jsem homeopatkou, protože mi kdysi homeopatie pomohla uzdravit se z vážné nemoci. Od té doby mě homeopatie nepřestává uchvacovat. Díky svým zkušenostem mám v sobě touhu pomáhat dalším lidem, kteří se rozhodnou svěřit mi svou důvěru. Jsem autorkou eBooku s názvem Domácí průvodce homeopatickou léčbou. Tento eBook jsem napsala tak, aby si každý dokázal homeopaticky poradit s běžnými nemocemi bez chemie. Zde se o mém příběhu dočtete více.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.